Historic rallye team a Běšiny Podzim 2014 (12.-14.9.2014) ---------------------------------------------------------- Tak jako již tradičně, se železnou pravidelností i letos náš Historic rallye team nemohl chybět na svátku všech škodováků na srazu vozů Škoda v autokempu Běšiny. Tentokráte to byl již 26.celostátní sraz vozů zn. Škoda. Akce se účastnili téměř všichni členové našeho teamu ať už jako závodící, tuneři, nebo alespoň jako diváci. Do kempu v Běšinech jsme všichni dorazili v pátek 12.9.2014 v odpoledních hodinách, až na Wendy, která se k nám přidala v sobotu jako divák. V pátek v 19:00 hodin vyjely naše první dvě teamové posádky na měřený sprint do kopce pro tunery o délce 3000 m. V tomto "sprintu" Maty se Škodou 120/136 obsadil 3. místo ve skupině N2 a 7. místo celkově a jeho žena Irena obsadila se Škodou Felicií (Blesk McQueen) 5. místo ve skupině N2 a 9. místo celkově. Poté se na stejné trati jako byl sprint pro nezávodící posádky, ale již za tmy, startovala RZ1 Stojanovice- Čeletice. Této RZ, jakož i celého závodu se zůčastnili 4 posádky z našeho teamu. První vyjela na trať Jíťa se Zetkou se Škodou Fabia 1.4 MPi, protože se účastnili i Ladycupu. Poté se na zmíněném voze vyměnili a opět se vydali na start. Jako další posádka jsem byl já s Pájkou se Škodou Octavií 1.8T a jako poslední z teamu Pepa Nováček s Míšou se Škodou Fabia 1.4 16V. RZ to byla celkem rychlá, i přes to, že trať byla celou dobu do kopce. S naší Octavií se dalo dosáhnout rychlosti kolem 150 km/h a rychlostního průměru 120/km/h. Večer jsme vše prodiskutovali v hospodě a spokojeni jsme zalehli ke spánku. Druhý den, jsme po poledni vyrazili na start RZ2 a RZ3, kterými byl nám již známý Čínovský okruh u Klatov. Přestože jsem jel se špičkovou technikou, tak i zde se projevilo její stáří a značný počet ujetých kilometrů. Již na přejezdu k RZ2 nám motor asi 2x na několik sekund stratil výkon a to dost razantně. Tato závada se během RZ projevila 2x v každém kole a navíc 3 moje jezdecké chybky v RZ2 a jedna velká v RZ3, která nás cca 50 metrů před cílem poslala mimo trať do pole s kukuřicí s tvrdým dopadem způsobily, že jsem své umístění po RZ1 a to 3.místo celkově neudržel a propadl se níže do startovního pole. Při průjezdu 2.retardérem v RZ2 jsem tak vehementně točil volantem, až jsem urazil páčku stěračů. Octávka po výletě do kukuřice přečkala téměř bez úhony, pouze jsem urazil kus plastového podběhu a odřel přední nárazník. I přes to všechno to byl pro mě senzační zážitek, na který budu určitě dlouho vzpomínat. Po dojetí závodů jsme zkontrolovali v kempu v Běšinech stav Octávky, vykydali bahno z kola a z lyžiny pod motorem a jelo se do Svrčovce na večeři. Po večeři jsem se již tak těšil na videoklip ze srazu, že při cestě k autu, jsem špatně spočítal schody a došlápl jsem tak nešťastně, že jsem si zvrknul kotník a nemohl jsem se ani hnout. Takže jsem nestihl ani vyhlášení výsledků s dekorováním úspěšnějších členů našeho teamu Zetky a Pepy Nováčka, kteří ve své třídě obsadili 1. a 2. místo, ani následující oslavu tohoto úspěchu, která trvala do čaných ranních hodin v restauraci i na přilehlém tanečním parketu. _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ _/ Výsledky Historic rallye teamu: JMÉNO AUTO RZ1 RZ2 RZ3 Total Pavel Placheta/Pavel Váchal Škoda Octavia 1,8T 3/3 6/8 6/8 5/7 Zdeněk Kvasnička/Jitka Kvasničková Škoda Fabia 1,4MPi 2/47 1/44 1/43 1/40 Josef Nový/Michaela Nová Škoda Fabia 1,4 16V 1/42 2/54 2/48 2/44 Jitka Kvasničková/Zdeněk Kvasnička Škoda Fabia 1,4MPi 4/57 4/56 4/56 4/49 Legenda: výsledky ve třídě/celkově autor článku: Pája Dne: 24.09.2014