Jízda za Vánočním stromečkem 13. 12. 2008 proběhla v Plzni akce Jízda za Vánočním stromečkem, což byla zábavně orientační soutěž dospělých a dětí v běžném Plzeňském provozu. Tuto akci již tardičně pořádá AMK Plzeň, Besip a město Plzeň. Letos proběhl již jubilejní 25. ročník, jehož se zúčastnili dva členové našeho týmu a to já (Pája) jako řidič a můj synovec Pavel Váchal jako navigátor s vozem Š 110 R LPG( žluťáskem). Soutěž byla rozdělena do dvou etap. První měřila 37 km a byla zakončena pěším orientačním závodem na trase 1,5 km. Až dosud vše probíhalo téměř hladce, až na jedno malé zaváhání asi 0,4 km před cílem, díky němuž jsme ztratili několik málo minut. V rámci této etapy byla pro řidiče připravena jízda zručnosti, jejíž součástí byl rovněž slalom (moje slabá stránka), který jsme absolovali se ziskem 9 trestných bodů (zase jsem zabloudil mezi kuželkama). Druhá etapa byla dlouhá 12 km a pro nás naštěstí jsme již znali cíl této etapy, jinak tam jezdíme doteť. Na této 12ti km trase jsme najeli 31 km, minuli jsme všechny průjezdní kontroly a nakonec jsme se museli podle navigace v autě vrátit na místo cíle zcela jinou trasou, než bylo určeno. Samozřejmě že takový výkon, byl náležitě ohodnocen trestnými body a proto naše umístění na 17. místě v naší kategorii (ze 17ti účastníků) nebylo pro nás žádným překvapením. Jen tak pro srovnání na konci soutěže jsme končili s 172 trestnými body a vítěz měl na kontě 64 tr. bodů. A to jsme se na začátku cítili na pohár :-))). Nicméně jsme se parádně pobavili a dokonce jsme si odnesli i nějaké ceny a diplom. Už se oba těšíme na další 26. ročník, kterého doufám už se účastní i další členové našeho týmu. Sportu zdar a automobilovému obvzlášť. Dne: 15.12.2008 / revize: 18.03.2009 Autor: Pája