Jízda za vánočním stromečkem 09 Dne 12.12.2009 se jako již tradičně zúčastnila posádka Historic rallye teamu Pavlík Váchal a moje maličkost 26.ročníku orientační soutěže (dle pravidel AOS) pořádádané BESIPem v Plzni s názvem „Jízda za vánočním stromečkem“. Jedná se o soutěž jednoho dospělého - řidiče a navigátora(ů) ve věku od 4 do 15ti let, při které si řidiči i navigátoři prověří své orientační schopnosti, převážně v plzeňských ulicích. Soutěž měla dvě etapy, při kterých se najelo 32km. Součástí soutěže byl také krátký slalom na parkovišti pro řidiče a pěší orientační procházka dle přidělené mapky. Po absolvování celé soutěže, jíž se zůčastnilo 38 posádek ve třech věkových kategoriích jsme v naší nejstarší věkové kategorii 12-15 let obsadili slušné 4.místo, těsně pod stupni vítězů z 15ti posádek v této kategorii. Já jako řidič jsem byl vyhodnocen zvlášť na 16. místě z 38 soutěžících. Jo, jo, ještě mám co zlepšovat! Jelikož v den konání soutěže byla pěkná kosa, kolem -10°C, zvolili jsme pro závody místo tradičního erka, raději spolehlivý servisní vůz Škoda Forman, který přece jenom o dost lépe topí. Hlavní cíl se ale zdařil, dobře jsme se pobavili, převzali jsme hodnotné ceny od sponzorů a v pořádku a celí jsme se zase vrátili domů. Rád bych zde ještě uveřejnil slib dalšího člena Historic rallye teamu Nováčka, že se 27. ročníku této soutěže, která se bude konat dne 11.12.2010, zúčastní společně s dorostem našeho teamu Pepínem v nejmladší kategorii. Dne: 19.12.2009 Autor: Pája